Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Únor 2023

20.2. – 24.2. 2023 – Chodíme si po světě, přes města a přes vesnice

Prázdninový provoz, obě třídy sloučeny (více čtěte v záložce – Co se učíme Sovičky)

13. – 21. 2 . 2023 – Maso, maso masopust, než nastane dlouhý půst 

Začalo období karnevalů a také se blíží masopust. Děti byly seznámeny s tradicí Masopustu a společně se těší na masopustní rej v MŠ. Každý den hrajeme různé pohybové hry (,,masopustní štronzo“, šašek ztratil čepičku, Na medvěda, …) doplněné o pohybové básničky jako například Šašek nebo Masopustní veselice. Děti se učí především sladit řeč s pohybem a trénují svojí pohybovou koordinaci. Děti rozvíjí stále také jemnou motoriku ruky při všech výtvarných a grafomotorických aktivitách. Procvičují předmatematické a logické schopnosti při hrách s míčky a prací s destičkami logiko. 

                             

 

Také jsme si v MŠ zmínili svátek Svatého Valentýna, kdy děti mluvili o tom, koho mají rádi. 

 

Ve středu jsme měli den zpestřený zábavných dopolednem s kouzelníkem. 

Svoji fyzickou zdatnost vyzkouší také při masopustním reji v maskách plných her a dalších aktivit, kdy děti více spolupracují s druhou třídou a zdokonalují tak svoji komunikaci a spolupráci s ostatními dětmi.

 

6. – 10. 2. 2023 – Z čeho jsou věci kolem nás, zda -i to víte někdo z vás? 

Minulý týden jsme si povídali o různých profesích a nyní jsme navázali na to, s jakými materiály se může pracovat. Děti se učily všemi smysly poznávat a řadit věci podle druhů materiálů. Také jsme se učili třídit odpad. Celý týden nás provázeli skřítci a byl plný polytechnických aktivit, kdy si děti zkusily především práci s kladivem na pracovním ponku a rozvíjely svoji zručnost a fantazii pro vyrábění s různými materiály. Děti měly spoustu příležitostí k vyjadřování svých zkušeností a zážitků výtvarnými a pracovními prostředky. Naučili jsme se pohybovou skřítkovskou básničku a opakovaly jsme zimní písničky. Hráli jsme hry s kroužky, při čemž děti posilují své fyzické zdatnosti a pohybovou koordinaci. 

Výtvarná a pracovní činnost s netradičními materiály – Skřítci

Třídění materiálů a odpadu

Polytechnická práce na pracovním ponku

Volná, tvořivá práce s pracovní krabicí 

Další aktivity se stavebnicemi pro rozvoj zručnosti a fantazie

 

30. 1. – 3. 2. 2022 – Každý má své povolání, práci či-li zaměstnání 

Čím chci být, až budu dospělák? Téma povolání a profese jsme probírali celý týden. Hráli jsme různé námětové hry na doktory, kadeřnice, zedníky a další. Děti se učily poznat profese a vše, co k nim patří. Zdůraznili jsme si práci záchranných složek. Pracovali jsme s albi perem a tabletami. Namalovali jsme pošťáka a učili se skládat papír do obálky. Děti se učily stříhat a správně držet tužku. Soustředili jsme se na správnou výslovnost a slabikování vybraných slov. Opakovali jsme básničky a písničky, spolupracovali jsme i  třídou Soviček. 

Výtvarné práce:

 

Námětové hry:

   

Práce u stolečku: