Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Co potřebuje dítě do mateřské školy

  • přezůvky do třídy – nesmí mít černou podrážku, nevhodné jsou pantofle (možnost úrazu)
  • převlečení do třídy
  • podepsaná lahvička na pití 
  • oblečení na pobyt venku dle ročního období – není možné používat stejné oblečení na pobyt venku a uvnitř
  • pyžamo
  • klobouk, kšiltovku nebo čepici, dle ročního období
  • náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláky
  • v zimním období – rukavice (palčáky), zimní čepici, šálu nebo nákrčník

Do mateřské školy je třeba přinést:

  • velké balení papírových kapesníků

Oblečení a přezůvky do třídy

Oblečení do třídy by mělo být především pohodlné, aby si děti mohly nerušeně hrát. Ve třídě děti chodí v uzavřených bačkůrkách.

Oblečení a obuv pro pobyt venku:

Pokud počasí dovolí, každý den trávíme s dětmi venku na školní zahradě nebo procházkou po okolí, proto je nutné děti vybavit vhodnou obuví a převlečením na pobyt venku. Oblečení je nutné vybírat vzhledem k ročnímu období a s ohledem na aktuální počasí, v zimním období nezapomínejte na šálu nebo nákrčník, čepici, palčáky, v létě je vhodné děti vybavit kloboučkem nebo kšiltovkou, popřípadě slunečními brýlemi. Při pobytu venku se děti často ušpiní, mějte to na paměti a nedávejte tedy dětem oblečení, na kterém Vám záleží.

Odpolední spánek:

Pravidelnou součástí denního režimu školky je odpolední spánek. Začátkem týdne je třeba dítěti přinést pyžamo nebo noční košilku, které budou zůstávat v mateřské škole. Výměna pyžamek probíhá většinou na konci týdne nebo podle potřeby.

Děti, jež se účastní jen relaxačního odpočinku, si donesou svůj polštářek. Ten budeme rovněž dle potřeby zasílat k výměně.

Náhradní oblečení:

Pro případ jakékoliv nehody je třeba mít v šatně připravené náhradní oblečení (spodní prádlo a další základní kusy oblečení do třídy). Náhradní oblečení je třeba pravidelně kontrolovat a případně doplňovat.

Aby nenastal zmatek:

Všechny věci, které dítěti dáte do mateřské školy, musí být jednoznačně podepsané nebo označené jiným způsobem. Děti si svoje věci často popletou, proto musí být jasné, co komu patří. Do školky také nikdy nedovolte dětem brát z bezpečnostních důvodů žvýkačky, řetízky na krk, zápalky, léky, ostré předměty a také cenné a drahé věci, které by se mohly ztratit nebo rozbít.