Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Prosinec 2022

28. 11. – 2. 12. 2022 – Anděl seděl na obláčku, čáry máry čaroval, vyčaroval Mikuláše, ten se z toho radoval 

Začíná adventní čas a děti se těší na Mikuláše. Celý týden se seznamujeme s jeho tradicí. Rozebíráme i další nadpřirozené bytosti jako je čert a anděl a bavíme se o hodnotách dobra a zla. To spojujeme i v prosociálních vztazích mezi dětmi, kdy zdůrazňujeme, abychom se k sobě chovali hezky a s respektem. Bytosti si popisujeme podle vzhledu i vlastností, u čehož procvičujeme řečové a komunikační dovednosti. Děti navazují již předvánoční atmosféru a přirozené napětí před příchodem Mikuláše i pomocí poslechu pohádek s danou tématikou, kdy se učí také cíleně se soustředit a odpovědět potom na jednoduché otázky. Děti se učí společně s druhou třídou pohybový taneček Čertovská polka, u které se snaží sladit pohyb se zpěvem. Hrajeme si na čertíky i při pohybových hrách. V rámci jemné motoriky děti vytvořily andílky i čerty, kdy se učí manipulovat s výtvarnými pomůckami a u toho také posilují svoji představivost a kreativitu.

   

 

5. – 9. 2022 – Po roce přichází zas, ten krásný adventní čas 

Advent už je v naší MŠ v plném proudu. Děti malují vánoční stromečky. Soustředíme se především na správné držení štětce a pastelky. Učíme se nové vánoční písničky a tanečky a děti se snaží zapojovat při nácviku vánoční besídky, kdy trénují přednes písní a básní a učí se kultivovanému projevu a především se soustředit. Také si formou her opakujeme, co jsme se od září naučili. Snažíme se již navodit vánoční atmosféru poslechem koled a pohádek o vánocích. Povídáme si o posloupnosti adventu a také o vánočních tradicích. Děti malují a říkají svá vánoční přání. Počítáme dny na adventním kalendáři a všichni se společně těšíme na vánoční besídku a Vánoce. Krátíme si čekání na ježíška také především pobytem na zahradě MŠ, kdy si dětí hrají se sněhem a připomněli jsme si i hry jako Cukr, káva, limonáda nebo na schovávanou, kdy se děti vydovádějí a užijí si společné chvíle na čistém vzduchu. 

12. – 16. 12. 2022 – Vánoce co by dup už se blíží 

Děti jsou seznámeny se všemi tradicemi českých Vánoc a také s nejznámějšími koledami, které si pouštíme v rádiu a také zpíváme při nácviku vánoční besídky s druhou třídou, kterou nadále opakujeme a cvičíme. Prožíváme vánoční atmosféru celý týden a nejvíce při třídní besídce pro děti, která proběhla v úterý. Společně jsme si zazpívali koledy, rozkrojilo se jablíčko a děti byly seznámeny s příběhem Ježíška a následné jsme čekali, zda zazvoní zvoneček a stane se kouzlo. Děti se dočkaly stromečku i dárků pro celou MŠ. Děti prožívají radost a těší se z nadílky.

Další nadílkou byl také sníh, kterého se děti mohly nabažit na školní zahradě a užívají zimních radovánek. 

V příštím týdnu již proběhne očekávaná besídka pro děti i rodiče, na kterou se všichni také těší a poctivě se na ni do posledních chvilky všichni připravují. 

Užijte si společně s dětmi krásné vánoční svátky!