Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Červen 2024

10.6. – 14.6. 2024   Jahody a třešně zrají, všechny děti si venku hrají

Slunečné dny nám nepřinášejí jenom dobrou náladu, ale také velké množství čerstvých voňavých plodů. K tomuto období se váže také první sklizeň úrody a její zpracování. Které plody letního ovoce mají největší podíl vitamínů, a pyšní se svoji sladkou chutí, jsme si prezentovali hned na začátku týdne. Zdůraznili jsme si také nezbytnou péči, kdy nesmíme zapomínat na jejich ochranu a na pravidelnou zálivku na záhonech. Představili jsme si také, jaké možnosti můžeme využít v případě, kdy si chceme udělat zásoby ovoce na zimu. Zavzpomínali jsme, které druhy  patří do podzimní sklizně. Školní rok se kvapem blíží ke konci. Poslední společné chvilky před prázdninami trávíme na školním výletě. Našim cílem se stal letos DinoPark ve Vyškově. V místním ZOO Parku jsme mohli v úterý obdivovat pavilony a výběhy se zvířaty z různých kontinentů. Kochat jsme se mohli i při prohlídce pohyblivých modelů dinosaurů. Nevšedním zážitkem se stala cesta Dino Expresem a návštěva 4D Kina. Maminky i děti si svůj svátek už oslavily, a tak nemůžeme zapomenout ani na naše tatínky. Pro ně si děti vytvořily závěsnou dekoraci ve tvaru srdce. Výtvarná činnost tohoto týdne byla zaměřena na papírové tvoření. Děti vyráběly pro tatínka dort. Procvičily si správný úchop při stříhání proužků, které řadily podle velikosti, prověřily  si znalosti v základních a doplňkových barvách. Dort si dle své fantazie ozdobily. Aktivity a činnosti týdne vedly k získávání znalostí o letní přírodě, a uvědomění si, že pro každý druh ovoce je vhodná jiná doba sklizně.

Z nabídky činností:

Výtvarná činnost na téma: pečeme k svátku pro tatínka dort

V úterý jsme se vypravili směr Vyškov do DinoParku a užili si společně s rodiči školní výlet

Tematicky laděné aktivity

Děti hrají dětem – maňáskové divadlo O pejskovi a kočičce jak pekli dort

3.6. – 7.6. 2024    Do ZOO chodíme rádi, bydlí tam naši kamarádi

Tento týden nás provázela zvířata, která můžeme navštěvovat v ZOO. Téma vždy realizujeme a aktuálně zařazujeme na konci školního roku. Vydali jsme se na zábavné putování a objevovali nejrůznější druhy zvířat nejen v encyklopediích. Hravou formou jsme u dětí podporovali získávání vědomostí o cizokrajných zvířatech. Na obrázcích jsme si je správně pojmenovali, popsali jejich vzhled a stavbu těla. Zmínili jsme jejich původ, i jak vypadá jejich přirozené prostředí, díky kterému vyžadují v ZOO individuální péči, která obnáší spoustu práce. Osvojili jsme si nové pojmy a rozšířili slovní zásobu. Při námětových hrách na ZOO jsme se cíleně zaměřili na spolupráci mezi dětmi. Zvířata jsme také třídili na domácí X ze ZOO. Četba bajky O lvu a myšce posloužila k rozvíjení vzájemné pomoci mezi dětmi. V rámci rozvoje pohybových dovedností jsme využili opičí dráhu, kterou tvořila sestava na sebe navazujících prvků k procvičení celého těla. Při výtvarné činnosti jsme propojili více výtvarných technik, a vytvořili naši zoologickou zahradu. Naučili jsme báseň Výlet do ZOO, kterou jsme doprovodili pohybovým ztvárněním.  Nabyté informace tak můžeme ověřit v úterý 11.6. 2024, kdy se vypravíme na školní výlet do DinoParku ve Vyškově.

Z nabídky činností:

Výtvarná činnost na téma: zvířata ze ZOO

Námětové hry na ZOO – třídíme zvířátka, pracujeme rozděleni ve skupinkách

Opičí dráha – podporujeme rozvoj pohybových dovedností

Tematicky zaměřené aktivty – puzzle s motivy zvířat ze ZOO (rozvíjíme tvořivé dovednosti, užíváme si radost z dokončeného díla),  zaměřili jsme se také  na zrakové vnímání a logické myšlení